Про компанію

about-company

Інвестохіллс (Investohills, Инвестохиллс) – група компаній, яка 13 років працює на українському та міжнародному ринках з операціями з інвестування та управління активами, лідер ринку NPL в Україні. Заснована в 2009 році як інвестиційна компанія, яка спеціалізується на проблемних активах і спеціальних ситуаціях, Інвестохіллс перетворилася на найбільшого оператора із роботи з боргами в Україні.

На сьогодні основним напрямком групи компаній є придбання та стягнення проблемних кредитів і дебіторської заборгованості корпоративного сегмента, а також інвестиції в компанії і активи з високим борговим навантаженням з метою стабілізації їх роботи, в тому числі через реконцепцію бізнесів. Станом на середину 2021 року портфель активів групи перевищував 100 млрд грн.

Інвестохіллс об’єднує професіоналів з галузі права, економіки та фінансів з досвідом роботи більше 15 років у сферах:

 • структурування комплексних угод і виведення на IPO;
 • розробка проєктів інвестування в різні галузі економіки;
 • транзакції та забезпечення інфраструктури в зарубіжних країнах;
 • залучення та створення фондів;
 • управління активами;
 • девелопмент;
 • фінансовий і юридичний консалтинг.

Чисельність профільних фахівців в компаніях групи перевищує 400 осіб.

Адвокати Інвестохіллс виграли понад 5 тис. судових процесів. Зараз в роботі групи на різних стадіях знаходиться понад 10 тис. судових справ.

У 2011-2014 роках група закрила ряд угод із залучення міжнародного фінансування та угод M&A на суму понад $1 млрд.

У 2012 році Інвестохіллс здійснила найбільшу на сьогодні в Україні операцію з придбання у французької BNP Paribas портфеля проблемної іпотеки на суму $650 млн. Угода групи з продажу страхової компанії «Рітейл» в 2014 році була визнана угодою року за версією журналу «Форбс Україна».

Останні п’ять років група компаній є найбільшим покупцем проблемних кредитів ФГВФО. Зокрема, в 2018 році Інвестохіллс закрила перший портфельний продаж ФГВФО портфеля корпоративних боргів, а в 2019 група перемогла в тендері з продажу найбільшого лота в історії ФГВФО. У 2020 році більше 50% коштів, отриманих ФГВФО від продажу проблемних боргів, надійшли від групи компаній Інвестохіллс. Обсяг коштів, повернутих завдяки цьому державі, за період 2019-2020 років перевищив 2 млрд грн.

У 2020 році група Інвестохіллс створила Міжнародний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» із запланованим обсягом зарубіжних інвестицій в український ринок проблемної заборгованості в розмірі $100 млн. Серед інвесторів – три великих спеціалізованих інвестфонди з США і ЄС. З квітня 2021 року фонд є членом Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

У кінці 2021 року «Інвестохіллс Хеліантус» уклав угоду з ФК «Інвестохіллс-Веста» про викуп у українських інвесторів компанії активів, придбаних у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2018–2020 роках. Це стало першою значною угодою в Україні щодо портфельної купівлі корпоративних NPL іноземними інвесторами.

Бенефіціарними власниками групи компаній Інвестохіллс є Михайло Бакуненко (голова правління найбільшої приватної нафтогазової компанії України – «Укрнафтобуріння», УНБ) та Андрій Волков (у минулому – голова правління «Альфа-Банк Україна»).

У 2021 році засновник групи компаній Андрій Волков увійшов до рейтингу «25 лідерів фінансових ринків» за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших».

У 2020 році ФК «Інвестохіллс Веста», яка входить в групу компаній Інвестохіллс, перемогла у номінації «Кращий юридичний департамент фінансової компанії» у щорічному дослідженні «50 провідних юридичних департаментів України» (Best Legal Departments). У 2021 році у тому ж дослідженні компанія стала переможцем у номінації «Кращий юридичний департамент по роботі з проблемною заборгованістю».

 • > 4
  Об `єм
  викуплених
  боргових
  зобов'язань
  млрд дол
 • 2
  Кількість коштів
  повернутих
  державі
  млрд грн
 • > 5
  Виграних
  судових
  процесів
  тисяч
 • 1
  Залучено
  іноземних
  інвестицій
  млрд грн
Керуючий партнер
Директор компанії
Євгенія Стрижко