Андрій Волков Інвестохіллс Веста Андрей Волков Инвестохиллс Веста

Андрій Волков

засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» (Investohills)

Андрій Волков народився в Одесі у 1976 році. Там же закінчив середню школу та вступив до Одеського державного економічного університету на факультет «Міжнародна економіка». У 1998 році здобув ступінь магістра міжнародної економіки.

Андрій Волков був активним студентом – під час навчання в університеті він навіть очолив одеський локальний комітет міжнародної асоціації по обміну студентами AIESEC.

Професійний шлях

Також, ще будучи студентом, майбутній фінансист почав працювати. У 1997 році він обійняв посаду консультанта з банківського менеджменту у відомій на весь світ аудиторській і консалтинговій компанії PricewaterhouseCoopers.

А вже через три роки став заступником керівника проєкту в підрозділі групи не менш знаного голландського банку ING – компанії ING IGA.

У 2001 році Андрій Волков потрапив до банківського сектору, а саме, очолив відділ з управління ризиками в «Альфа-Банк Україна».

Тоді ж він отримав кваліфікацію фахівця з управлінням фінризиками (FRM) від Міжнародної асоціації ризик-менеджерів (GARP – Global Association of Risk Professionals).

Міжнародна освіта та накопичений за роки роботи у фінсекторі досвід дозволив Волкову в лютому 2003 року стати членом Правління, а у жовтні того ж року – заступником голови Правління «Альфа-Банку Україна». Ще через три роки, а саме, у 2006 році його призначають на посаду голови правління ЗАТ «Альфа-Банк Україна», яку банкір обіймав до 2009 року. Одночасно він був головою наглядової ради компанії «Альфа Страхування».

Власний бізнес

Після того, як Андрій Волков звільнився з «Альфа-Банк Україна» та «Альфа Страхування» він повністю переключився на розвиток власної справи та жодного разу не повернувся до роботи у банківських структурах.

Так, у 2009 році фінансист став одним із засновників інвестиційної групи Investohills та страхової компанії «Рітейл» (пізніше BAC – British Auto Club).

Справи Волкова у бізнесі пішли досить вдало. У 2011 році група купила в «Укрсиббанку» портфель проблемних іпотек на загальну суму $650 млн. Це стала рекордна сума інвестицій у іпотечний портфель в Україні. Портфель складався з понад 12 тис. проблемних іпотек та автомобільних кредитів щодо яких велося близько 6000 судових справ. Загалом, у 2011-2013 рр. Investohills викупила проблемні кредити Swedbank Україна, Credit Agricole, Банку Грузії, тощо.

У 2014 році інвестором бізнесу Андрія Волкова став міжнародний інвестиційний фонд EMF New Europe Insurance Fund, що спеціалізується на інвестиціях в страховий бізнес. Угода була закрита влітку 2014 року і, за даними Forbes Україна, стала кращою угодою із залучення іноземних інвесторів у фінансовий сектор.

У 2018 році Андрій Волков вийшов зі страхового бізнесу й зосередився виключно на сфері NPL.

У 2020 році група Investohills створила Міжнародний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» із запланованим обсягом зарубіжних інвестицій в український ринок проблемної заборгованості в розмірі $100 млн. Серед інвесторів – три великих спеціалізованих інвестфонди з США і ЄС.

Вже через рік цей фонд уклав угоду з ФК «Інвестохіллс-Веста» про викуп у українських інвесторів компанії активів, придбаних у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2018–2020 роках. Це стало першою значною угодою в Україні щодо портфельної купівлі корпоративних NPL іноземними інвесторами.

Загалом, така віддача Волкова улюбленій справі не могла не принести певного визнання – у 2021 році група Investohills була визнана найбільшим фінансовим гравцем на ринку проблемних боргів в номінації «ТОП 100 найбільших лідерів фінансового ринку», а безпосередньо Андрій Волков увійшов до рейтингу «25 лідерів фінансових ринків» за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших».

Волонтерство

З початком війни з росією Investohills зосередилася на волонтерських проєктах, а саме допомозі ЗСУ та громадянам, які евакуюються із зон бойових дій. За перші три місяці бойових дій акціонери та співробітники групи компаній надали допомоги на суму $1,2 млн.

По закінченню війни Андрій Волков планує зосередити зусилля фінансової групи на допомозі українському бізнесу у відшкодуванні збитків, завданих російською армією.