Адвокат «Інвестохіллс Веста» Дмитро Мошенець виступив спікером VIII Форуму з реструктуризації та банкрутства

Дмитро Мошенець, начальник відділу по супроводженню банкрутств департаменту по роботі з особливими активами ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» взяв участь у VIII Форумі з реструктуризації та банкрутства, який відбувся 13 липня у форматі онлайн. Організатором форуму виступило видання «Юридична практика».

Д. Мошенець виступив одним із спікерів на завершальній сесії форуму, яка була присвячена актуальним та проблемним питанням у процедурах банкрутства.

Зокрема, він зосередив увагу слухачів на тому, яким саме підприємствам загрожує банкрутство у післявоєнні часи та як йому запобігти.

Д. Мошенець висловив впевненість, що такі процеси набудуть масового характеру. Проблема виникне для всіх учасників процесу банкрутства у зв’язку з неврегульованістю багатьох питань.

Спікер зупинився на критеріях підприємств, яким у майбутньому може загрожувати банкрутство. Зокрема, виділив чотири групи таких підприємств:

  • І група – підприємства, активи яких зазнали значних руйнувань або повністю знищені;
  • ІІ група – підприємства, які фактично повністю або окремі їх представництва чи філіали розташовані на тимчасово окупованій території та непідконтрольній території після 24 лютого 2022 року;
  • ІІІ група – підприємства, що захоплені збройними силами рф та іншими незаконними збройними формуваннями і контролюються ними;
  • ІV група – підприємства, які розташовані на підконтрольній Україні території, але не мають можливості провадити господарську діяльність.

Також Д. Мошенець підкреслив, що кредитори підприємств, майно яких знищено або зазнало руйнувань, вже сьогодні зазнають збитків.

«У майбутньому ми можемо побачити банкрутство не ті підприємств, які мали кредитні зобов’язання, але і багатьох кредиторів, що внаслідок невиконання зобов’язань боржником можуть мати ознаки неплатоспроможності», – підкреслив юрист.

На переконання доповідача, законопроєкт № 7442 не вирішує превенції масових банкрутств. Законодавцям вже сьогодні необхідно розробляти зміни, зокрема з розробкою компенсаційних механізмів.