Бориспільський міськрайонний суд визнав право іпотеки «Інвестохіллс Веста» на земельну ділянку у с. Щасливе

26 липня 2022 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у справі №359/6716/21 задовільнив позов ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» до ТОВ «Лендінвест 3000» (за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог: ПАТ «УПБ»,  Дрогомирецький В.В., Кульбаба М.А.) про визнання позивача іпотекодержателем за іпотечним договором та звернення стягнення на предмет іпотеки.

Вказаним рішенням суду ФК «Інвестохіллс Веста» визнана іпотекодержателем за іпотечним договором, укладеним 10 листопада 2011 року між «УПБ» та «Лендінвест 3000», посвідченим приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Мургою С.Г. та зареєстрованим в реєстрі за №3219.

В рахунок погашення боргу Кульбаби М.А. за кредитним договором №889 від 3 грудня 2007 року в загальному розмірі 2 738 818 грн, що складається з боргу по поверненню кредиту в розмірі 1 451 906 грн та боргу по сплаті процентів за користування ним в розмірі 1 286 912 грн звернуто стягнення на земельну ділянку площею 0,1789 га з кадастровим номером 3220888000:03: 006:0056 з цільовим призначенням «для розташування і обслуговування об`єктів нерухомості (господарських будівель і дворів)», розташовану на території Щасливської сільської ради Бориспільського району, шляхом продажу цього об`єкта нерухомого майна на електронному аукціоні у межах процедури виконавчого провадження.

Отже, вказане судове рішення встановлює, що «УПБ» на час укладення з ФК «Інвестохіллс Веста» договорів  відступлення прав вимог та купівлі-продажу майнових прав мав належні права кредитора та іпотекодержателя за кредитним та іпотечним договором, оскільки заборгованість Кульбаби М.А. за кредитним договором ніколи не погашалась належним чином та у законний спосіб поручителем Дрогомирецьким В.В. Причиною цього є те, що договір поруки, який був укладений між «УПБ» та поручителем з метою забезпечення виконання кредитних зобов’язань Кульбаби М.А., є нікчемним. Тобто вказаний правочин – договір поруки є недійсним в силу закону та не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю.

Як наслідок, кредитний та іпотечний договіри є чинними, а ФК «Інвестохіллс Веста», відповідно, наділена правами кредитора на стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок часткового погашення заборгованості за кредитом.

Таким чином, Бориспільський міськрайонний суд Київської області встановив порушене право ФК «Інвестохіллс Веста» та визнав право іпотеки на земельну ділянку за цим іпотекодержателем. Також, відповідно, він звернув стягнення на земельну ділянку в рахунок погашення боргу.