Дерево біля центру допомоги «Інвестохіллс» розмалювали діти переселенців

Сьогодні, в Міжнародний день захисту дітей, Запорізький міський центр соціальних служб провів свято для малечі, яка проживає разом з рідними у центрі допомоги «Інвестохіллс», повідомляє Індустріалка.

Дорослі та діти приїхали у Запоріжжя з територій, які знаходяться під постійними обстрілами або в окупації.

— У цей важкий для дітей час хотілося подарувати їм трошки радощів, тим більш у такий день — День захисту дітей, — розповіла представник Запорізького міського центру соціальних служб Уляна Ільман. — Ми запросили аніматорів, щоб діти пограли, трохи відволіклися від нинішньої ситуації, відчули себе дітьми і не дорослішали раніше часу.

У програмі також — розмальовування дерева. Хочемо обіграти, що це наша Україна, у якої є коріння, але немає зелених гілок та цвіту. Діти, матусі, татусі та всі охочі будуть розмальовувати це дерево як поклик до відновлення України. А буде відновлюватися Україна — будуть відновлюватися наші родини. Така ідея.

Привітати дітвору прийшли запоріжанки, які об’єдналися у волонтерську групу «Кондитери Запоріжжя». Вони власноручно приготували смаколики, які роздали малечі під час свята. Дівчата принесли також пакет полуниці і гарні речі для переселенців.

«Центр допомоги «Інвестохіллс» відкрили у офісній будівлі, яка належить ФК «Інвестохіллс Веста». На облаштування приміщень акціонери групи компаній «Інвестохіллс» Андрій Волков та Михайло Бакуненко виділили 2 млн грн.

— Зараз у нас проживає біля 115 осіб, з яких 26 — діти, — розповідає «Індустріалці» керівник центру допомоги «Інвестохіллс» Микола Городенський. — Закупили ліжка, встановили 8 душевих кабінок, 4 бойлера, плитки для приготування їжі (обладнали дві кухні). Закупили холодильники, пральні машинки. Тобто приміщення повністю облаштували під проживання. Це свого роду гуртожиток. Закінчиться війна, ми знову повернемося в мирне русло і будемо працювати як офісні приміщення.

Навели порядок і на території поруч з центром — вирізали зайві кущі, провели генеральне прибирання. Також встановили конструкції для сушіння білизни. В цілому вийшло непогано.

За словами Миколи Васильовича, першу людину тут заселили 28 квітня, вона з Мелітополя. Наразі в центрі найшли прихисток жителі трьох областей — Запорізької, Луганської та Донецької.

Із Запорізької області більше всього людей — з колишнього Оріхівського району, Василівського, з Гуляйполя та Бердянська. Є сім’ї з Маріуполя та Лисичанська.

Деякі живуть більше трьох тижнів, деякі вже виїхали. А декого керівництво центру саме просить виїхати — які  порушують правила проживання в центрі. В центр людей заселяють за сприяння Запорізького міського центру соціальних служб. З вулиці нікого не беруть.

Оскільки дітей тут багато, керівництво центру подбало про облаштування дитячого майданчика. Своїми силами встановили три турніки, гойдалку.

— Я сам регулярно займаюсь з дітьми, я для них тренер, — говорить керівник центру. — Вони підтягуються. Кожен прагне показати найкращий результат, усі стараються.

Діток у нас багато і їх кількість може ще вирости (тимчасовий гуртожиток розрахований на проживання 200 осіб), тому хотілося б обладнати для них  і спортивний майданчик. Щоб вони більше часу проводили не в приміщенні, а на вулиці.

Ми звертаємося до небайдужих людей з проханням допомогти нам організувати майданчик. Це може бути професійний майданчик з кількома тренажерами. А може бути спонсорська допомога матеріалами — у нас є багато майстрів, які можуть зробити шведську стінку, бруси, турніки.

Якщо раптом у вас виникне бажання допомогти центру допомоги переселенцям, телефон Миколи Городенського 0953372260.

svyato derevo7 IZ site photo
svyato derevozastavka IZ site photo
svyato derevo9 IZ site photo
svyato tsentr14 IZ site photo
svyato derekvo3 IZ site photo
svyato derevo5 IZ site photo
svyato derevo1 IZ site photo
svyato tsentr12 IZ site photo
svyato tsentr11 IZ site photo
svyato tsentr7 IZ site photo
svyato tsentr6 IZ site photo
svyato volonteri2 IZ site photo
svyato volonteri IZ site photo
Gorodenskiy Mikola IZ site photo
svyato tsentr3 IZ site photo
svyato tsentr5 IZ site photo
svyato-derevozastavka_IZ_site_photo
svyato-derevo9_IZ_site_photo
svyato-tsentr14_IZ_site_photo
svyato-derekvo3_IZ_site_photo
svyato-derevo5_IZ_site_photo
svyato-derevo1_IZ_site_photo
svyato-tsentr12_IZ_site_photo
svyato-tsentr11_IZ_site_photo
svyato-tsentr7_IZ_site_photo
svyato-tsentr6_IZ_site_photo
svyato-volonteri2_IZ_site_photo
svyato-volonteri_IZ_site_photo
Gorodenskiy-Mikola_IZ_site_photo
svyato-tsentr3_IZ_site_photo
svyato-tsentr5_IZ_site_photo
previous arrow
next arrow
svyato derevo7 IZ site photo
svyato-derevozastavka_IZ_site_photo
svyato-derevo9_IZ_site_photo
svyato-tsentr14_IZ_site_photo
svyato-derekvo3_IZ_site_photo
svyato-derevo5_IZ_site_photo
svyato-derevo1_IZ_site_photo
svyato-tsentr12_IZ_site_photo
svyato-tsentr11_IZ_site_photo
svyato-tsentr7_IZ_site_photo
svyato-tsentr6_IZ_site_photo
svyato-volonteri2_IZ_site_photo
svyato-volonteri_IZ_site_photo
Gorodenskiy-Mikola_IZ_site_photo
svyato-tsentr3_IZ_site_photo
svyato-tsentr5_IZ_site_photo
previous arrow
next arrow
Фото Олександра Прилепи