Десятирічний судовий процес щодо стягнення адмінбудівлі в Запоріжжі вирішився на користь «Інвестохіллс Веста»

У 2007 році компанія «Інвестиції та нерухомість» уклала кредитний договір з ПАТ «Форум Банк». В якості зобов’язання за договором позики підприємство передало банку в іпотеку адміністративну будівлю загальною площею 2134,5 кв. м., розташовану за адресою: м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20а.

У 2009 р між ЗАТ «Інвестиції та нерухомість» і ТОВ «Корпоратив-Груп» був укладений договір на виконання ремонтних робіт вищевказаної адміністративної будівлі та благоустрій прилеглої території. Внаслідок цього нерухомому майну по вул. Рекордна, 20а було незаконно присвоєно нову адресу (вул. Рекордна, 18б), збільшено загальну площу до 2189,4 кв. м., а також проведено зміну власника.

19.04.2009 рішенням Хортицького райсуду м. Запоріжжя у справі № 1-221/10 за фактом незаконного присвоєння адреси заставному нерухомому майну до кримінальної відповідальності притягнуто посадову особу ЗАТ «Інвестиції та нерухомість».

Протягом 10 років 2009-2019 рр. ПАТ «Банк Форум» неодноразово звертався до місцевих судів міста Запоріжжя з позовами про звернення стягнення предмета іпотеки до нових номінальних власників адміністративної будівлі. Однак щоразу власники завчасно відчужували заставу іпотеки на користь нових фізичних або юридичних осіб, що перешкоджало виконанню рішення суду.

Тільки в 2021 р. за позовом ФК «Інвестохіллс Веста» щодо компаній ПП «Новий вимір – 2021» і ТОВ «Бізлайн» у справі №908/2147/19 судами всіх інстанцій був встановлений факт незаконного багаторазового відчуження нерухомості за адресою: вул. Рекордна, 20а в місті Запоріжжя. Також було звернено стягнення на заставне майно згідно зі ст.23 Закону України «Про іпотеку».