Експерти зі ЗМІ визнали матеріал «Еспресо» про рейдерську атаку на Білоцерківську ТЕЦ сумнівним

Експерти Інституту масової інформації визнали матеріал «Білоцерківська ТЕЦ зазнає рейдерських атак з боку Інвестохіллс Веста», який був опублікований на сайті «Еспресо» 22 грудня, «сумнівним» та «без джерела». Про це, зокрема, йдеться у «Звіті з моніторингу дотримання професійних журналістських стандартів в онлайн-медіа. Четверта хвиля моніторингу у 2021 році», оприлюдненому на сайті ІМІ, пише Lenta.ua.

Експерти зазначають, що через публікування подібних бездоказових матеріалів сайт «Еспресо» опустився у рейтингу ЗМІ у порівнянні з попереднім періодом на дві сходинки.

«У порівнянні з попереднім моніторингом він погіршив свої показники на 4%», – відзначається у Звіті.

Нагадаємо, що ФК «Інвестохіллс Веста», як фігурант публікації, звернулася до редакції сайту «Еспресо» з адвокатським запитом відразу після виходу згаданої публікації.

У запиті підкреслюється, що інформація, опублікована на сайті, «не відповідає дійсності, є недостовірною та паплюжить ділову репутацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста».

Хочемо підкреслити, що ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» не подавала позов до Господарського суду Київської області, про який згадується у статті, не є акціонером АТ «Білоцерківської ТЕЦ» і, відповідно, не є учасником тих подій та судових справ про які згадується в публікації.

Відповідно наведена в статті інформація не містить жодних джерел погодження і порушує при цьому законні права та інтереси фінансової компанії.

У зв’язку із вищевказаним компанія попросила редакцію повідомити джерело походження інформації, яка була викладена в статті «Белоцерковская ТЭЦ подвергается рейдерским атакам со стороны Инвестохилс Веста», однак у відповіді, яку вона отримала від «Еспресо», у задоволенні прохання «Інвестохіллс Веста» було відмовлено. Наразі компанія готує спростування до матеріалу та вимагатиме розміщення його на сайті видання.