Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» домоглася врегулювання своєї частини проблемної заборгованості агрохолдингу «Мрія»

Фінансова компанія «Інвестохіллз Веста» досягла угоди про врегулювання своєї частини боргу MRIYA AGRO HOLDING PUBLIC LIMITED (Мрія Агро Холдинг Паблік Лімітед).

05 квітня 2019 року Фінансова компанія «Інвестохіллз Веста» придбала на торгах в системі «Prozorro.Продажі», організованих Фондом гарантування вкладів фізосіб, право вимоги за кредитним договором, укладеним між ПАТ «Банк «Форум» та ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «Агрі-Трейд», а також право вимоги за всіма договорами, укладеними в якості забезпечення до даного кредитного договору.

Сума боргу за кредитним договором ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «Агрі Трейд» та трьох солідарних боржників — ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «М-Трейд», MRIYA AGRO HOLDING PUBLIC LIMITED, ТОВ «Мрія Центр» — згідно з рішенням Господарського суду Тернопільської області від 08.06.2015 року у справі 921/955/14-г/16 становила близько 6 мільйонів євро.

Детальний аналіз всього портфеля кредиторської та дебіторської заборгованості боржників, а також вивчення Порядку її виникнення та списання кредиторами у процедурі банкрутства, дали можливість міноритарному кредитору, який контролює не більше 2% загальної заборгованості структур агрохолдингу «Мрія», ініціювати нові судові процеси щодо стягнення своєї частини заборгованості. В результаті переконливих юридичних доводів в судових інстанціях і подальших переговорів між кредитором в особі Фінансової Компанії “Інвестохіллз Веста” і боржниками сторони досягли угоди про позасудове врегулювання заборгованості.

Як відомо, у вересні 2016 року агрохолдинг «Мрія» перейшов під контроль комітету кредиторів на чолі з The Bank of New York Mellon Corporation після технічного дефолту 2014 року. В результаті переговорів комітет кредиторів реструктуризував борги агрохолдингу з $ 1,1 млрд до $ 309, 5 млн. 12 вересня 2018 року The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (Salic) уклала договір купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи агрохолдингу «Мрія». 26 жовтня 2018 року Salic отримала дозвіл на покупку частини компаній, що входять в агрохолдинг «Мрія». Зараз він продовжує свою операційну діяльність спільно з дочірньою компанією нового інвестора — Continental Farmers Group (CFG), об’єднаного агрохолдингу, що виник в результаті злиття двох великих агрокомпаній — лідерів українського агросектору «Мрія Агрохолдинг», що здійснює свою діяльність з 1992 року, і Continental Farmers Group, що веде свою діяльність з 2006 року.

Фінансова компанія «Інвестохіллз Веста» залучає кошти українських і зарубіжних інвесторів, і є найбільшим оператором українського ринку із врегулювання проблемної заборгованості шляхом викупу на прозорих аукціонах ФГВФО права вимоги по кредитній заборгованості перед банками-банкрутами, а також шляхом врегулювання проблемної заборгованості перед фінансовими і банківськими установами в корпоративному і роздрібному сегментах. Серед партнерів ФК «Інвестохіллз Веста» із врегулювання проблемної заборгованості найбільші міжнародні фінансові установи «Райффайзен Банк Аваль», ОТР, Альфа Банк, Укрсиббанк та багато інших.