«Інвестохіллс Веста» довела законність торгів з продажу активів УПБ

До Господарського суду міста Києва з позовом про визнання недійсності торгів звернулися представники ТОВ «Гансо Компані».

Позивач зажадав визнати недійсними торги від 30.03.2020 за лот GL16N71712, за підсумками яких переможець ФК «Інвестохіллс Веста» придбав право вимоги за кредитами у ВАТ «Український Професійний банк» (УПБ).

На підставі договору цесії ФК «Інвестохіллс Веста» розпочато звернення стягнення щодо об’єкта іпотечної нерухомості по вул. Будіндустрії, 6 в Києві, який був переданий в рахунок забезпечення зобов’язань за кредитними договорами між ВАТ «УПБ» і ТОВ ПІІ «ІТ Інвест». Загальна сума заборгованості за позиками склала понад 250 млн грн.

На момент звернення стягнення по заставі власником майнового комплексу Будіндустрії, 6 була ТОВ «Гансо Компані» – підприємство, пов’язане рядом осіб з колишнім власником ВАТ «УПБ» Анатолієм Юркевичем.

Рішенням від 17.02.2021 у справі № 910/17954/20 Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги «Гансо КОМПАНІ» в повному обсязі.

В ході розгляду справи суд прийшов до висновку, що на момент проведення торгів у ВАТ «УПБ» не було права вимоги за кредитними та іпотечним договорами, укладеними Банком з ТОВ ПІІ «ІТ ІНВЕСТ» і ВАТ «Експериментально-механічний завод».

З метою оскаржити рішення суду, в результаті якого права та інтереси компанії були ущемлені, юристами ФК «Інвестохіллс Веста» була подана апеляційна скарга в Північний апеляційний господарський суд.

Вивчивши матеріали справи № 910/14751/17, Апеляційний суд дійшов наступних висновків: за підсумками аукціону від 30.03.20 ФК «Інвестохіллс Веста» правомірно придбала права вимоги за кредитними договорами ВАТ «УПБ» з ТОВ ППІ «ІТ Інвест» та ВАТ «Експериментально-механічний завод», а також за договором іпотеки на об’єкт нерухомості (вул. Будіндустрії, 6 м. Київ). Додатково: апеляційним судом встановлено факт нікчемності правочину між ВАТ «УПБ» та ПАТ «Апекс-Банк» за результатами якої за місяць до визнання неплатоспроможності банку були реалізовані права вимоги за вищезазначеними кредитними та іпотечними договорами.

09.06.2021 Північний Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції в повному обсязі і постановив: відмовити ТОВ «Гансо КОМПАНІ» в задоволенні позову про визнання недійсності торгів.