«Інвестохіллс Веста» перепоступила фінкомпанії «Тілмарк» право вимоги заборгованості за кредитними договорами між «Банком Форум» та Донецькою залізницею

У 2019 році на відкритих торгах ФК «Інвестохіллс Веста» придбала у ПАТ «Банк Форум» право вимоги до ДП «Донецька залізниця».

У рамках процесу про стягнення заборгованості у 2020 році суд допустив заміну боржника на його наступника – АТ «Укрзалізниця». У статуті новоствореного підприємства закріплено статус правонаступника всіх існуючих підприємств залізничного транспорту країни, що дозволило більшості кредиторів ДП «Донецька залізниця» отримати судові рішення про заміну боржника – ДП «Донецька залізниця» на правонаступника – ПАТ «Укрзалізниця». Зокрема, заміни боржника ДП «Донецька залізниця» на АТ «Укрзалізниця» домагалися: ПУМБ, Ощадбанк, ТАСкомбанк, Сбербанк, ВБР.

З метою не допустити банкрутства стратегічно важливого держпідприємства, представники ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» зробили спробу мирного врегулювання проблемної заборгованості. У форматі досудових переговорів новий кредитор письмово повідомив АТ «Укрзалізниця» про своє право на стягнення і запропонував реструктуризувати борг. На жаль, керівництво «Укрзалізниці» залишило лист кредитора без уваги.

У травні 2021 року ФК «Інвестохіллс Веста» перепоступилася правом вимоги заборгованості за зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця» перед ПАТ «Банк Форум» компанії «Тілмарк». Сума дебіторської заборгованості склала 13,611,810,35 доларів США.