ФК «Інвестохіллс Веста» виступила на щорічному Legal Banking Forum

izobrazhenie viber 2021 02 10 14 30 32 e161705207133910 лютого 2021 року відбувся VII Legal Banking Forum, на якому зібралися представники фінансового та юридичного сектору бізнесу в Україні, щоб проаналізувати, з якими змінами та досягненнями фінансовий ринок увійшов у новий 2021 рік і які виклики очікують його в майбутньому.

Третя сесія Форуму пройшла у форматі PABLIC TALK на тему «Судові спори за участю фінансових установ».

Спікер Дмитро МОШЕНЕЦЬ, начальник відділу із супроводу банкрутства ТОВ «ФК Інвестохіллс Веста», підняв основні важливі теми у вирішенні судових спорів, які хотілося б поліпшити.

За словами Дмитра Мошенця, фінансові компанії у більшості випадків отримали право вимоги за кейсами, які, як правило, знаходяться в портфелях ліквідованих банків, управління якими здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

В основному компанії стикаються з проблемою відсутності оригіналів виконавчих документів, пропуском строків позовної давності попереднім кредитором – неплатоспроможним банком, пропуском процесуальних строків на апеляційне та касаційне оскарження рішень судів, неоднозначною практикою господарських судів у питанні заміни сторони у судовій справі її правонаступником, заміні сторони у виконавчому провадженні її правонаступником.

Також окремою проблемою спікер назвав видачу дублікатів виконавчих документів, оскільки суди по-різному визначають поважність причин для їх видачі.

«Це питання необхідно врегулювати на законодавчому рівні. Можливо, не слід передбачати повний перелік поважних причин для видачі дубліката виконавчого документа, а хоча би внести обов’язкові причини. При цьому необхідно передбачити, що такий перелік не є вичерпним», – зазначив Дмитро Мошенець.

Також, за його словами, фінансові компанії підтримують законодавчу ініціативу щодо збільшення загальних строків позовної давності, оскільки з різних причин фінансові установи не звертаються з позовами у встановлені терміни.

«Нам відомо, що на сьогоднішній день у Верховній Раді України є законодавча ініціатива внести зміни до чинного Цивільного кодексу щодо збільшення строків позовної давності, що значно збільшить можливість кредиторів здійснити захист своїх прав та інтересів, у тому числі фінансових компаній, які отримують право вимоги за окремими кейсами з пропуском таких строків», – сказав спікер.

Окремо спікер зазначив, що існує проблема відновлення строків на апеляційне та касаційне оскарження рішень господарських судів, і суди по-різному ставляться до відновлення строків позовної давності, що призводить також до порушення прав кредиторів, оскільки неможливо скористатися своїм процесуальним правом на оскарження явно незаконних, необґрунтованих рішень судів, які прямо перешкоджають здійснити стягнення заборгованості з боржників.