Госпсуд Києва та Північний апеляційний госпсуд визнали неправомірним погашення заборгованості за кредитом між УПБ та «Дрінкс Україна»

29.06.2021 р. Північний апеляційний госпсуд не задовольнив скаргу ДП «Дрінкс Україна» та залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва від 16.03.2021 у справі №910/7305/20.

Раніше, в березні 2020 року, ФК «Інвестохіллс Веста» в ході торгів за пул прав вимог за кредитними зобов’язаннями, організованих ФГВФО, придбала борг ДП «Дрінкс Україна». Однак представники компанії назвали заборгованість підприємства «погашеною», а вимоги нового кредитора ФК «Інвестохіллс Веста» – неправомірними.

16.03.2021 р. Госпсуд міста Києва відхилив позов про недійсність відступлення права вимоги за кредитним договором між ДП «Дрінкс Україна» та Українським Професійним Банком (УПБ).

На сьогодні сума заборгованості підприємства «Дрінкс Україна» перед ФК «Інвестохіллс Веста» становить понад 30 млн грн.

У ході судового слухання юристи ФК «Инвестохиллс Веста» надали суду докази, які свідчать про відсутність фактичної оплати кредитору ВАТ «УПБ», і припустили, що колишній власник банку А. Юркевич міг вступити у змову з рядом зацікавлених осіб, внаслідок чого заставне майно було безпідставно виведено з-під обтяження під виглядом погашення кредитної заборгованості.

Ознайомившись із запереченнями відповідача, суд встановив факт нікчемності угоди з погашення заборгованості за кредитним договором між УПБ та ДП «Дрінкс Україна» та відхилив позов дочірнього підприємства, зберігши право вимоги погашення заборгованості за кредитом за компанією «Інвестохіллс Веста».

Однак у ДП «Дрінкс Україна» продовжують наполягати на відсутності заборгованості підприємства перед ВАТ «Український Професійний Банк», що, з високою ймовірністю, обернеться черговим розглядом справи, але вже в касаційній інстанції.

ФК «Інвестохіллс Веста» готується знову відстояти свої інтереси у справі №910/7305/20.