Госпсуд м. Києва визнав борг «Нафтохімімпекса» перед «Інвестохіллс» на 385 млн грн

15 грудня 2021 року Госпсуд м. Києва в межах справи №910/3559/21 про банкрутство ТОВ “Нафтохімімпекс” визнав вимоги низки кредиторів, у т.ч. вимоги

– ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” на 385,2 млн грн (у т.ч. 385,1 млн грн – четверта черга);
– ТОВ “Оптіма Факторинг” – на 47,5 млн грн (у т.ч. 38,1 млн грн – четверта черга; 9,3 млн грн – шоста черга) і 56,4 млн грн (як забезпечені).

При цьому суд відмовився визнати грошові вимоги низки структур, які, як і ТОВ “Нафтохімімпекс”, прямо або опосередковано пов`язані з Костянтином Жеваго. Йдеться в т.ч. про ТОВ “Індастріал констракшн”, ТОВ “Газотурбінні технології”, ТОВ “Феррекспо”, ПрАТ “АвтоКрАЗ”, ПрАТ “Акціонерна страхова компанія “Омега”. Щоправда, суд визнав вимоги жеваговських ПрАТ “Росава” на 1,15 млн грн і ПрАТ “Готель “Салют” на 18,9 тис грн.

Згідно з судовими матеріалами, “Інвестохіллс Веста” набула права вимоги до “Нафтохімімпекса” (як поручителя ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Атол”), викупивши їх у ФГВФО (первинним кредитором був збанкрутілий банк “Фінанси та кредит”).

“Оптіма Факторинг” набула права вимоги до “Нафтохімімпекса” (як майнового поручителя ТОВ “Перт” -теж позичальника банку “Фінанси та кредит”), викупивши їх у фінкомпанії “Амбер”, яка в свою чергу придбала відповідний актив у ФГВФО.