Група компаній Investohills створює фонд «Інвестохіллс Хеліантус» на $ 100 млн для інвестування коштів фондів з ЄС і США в український ринок проблемних боргів

Група інституційних інвесторів з Європейського Союзу, США та української фінансової групи Investohills, що спеціалізуються на інвестиціях у проблемні активи та неліквідні боргові інструменти, створюють фонд «Інвестохіллс Хеліантус» у розмірі 100 млн доларів для інвестування в українські проєкти у сфері врегулювання проблемної заборгованості.

Формування активів фонду почалося з підписання перших угод на кілька десятків мільйонів доларів з пулом зарубіжних інвесторів для інвестування коштів Фонду «Інвестохіллс Хеліантус» в українські проблемні активи і борги. Перша емісія акцій фонду обсягом 1 млрд грн у червні 2020 року була узгоджена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, і до нинішнього часу повністю розподілена серед інвесторів.

Інтереси пулу іноземних інвесторів в Україні представлятиме фінансова група компаній Investohills.
Вона здійснюватиме управління діяльністю корпоративного інвестиційного фонду «Інвестохіллс Хеліантус» в інтересах іноземних інвесторів, а також надасть їм повний комплекс професійних послуг у сфері викупу та стягнення проблемної заборгованості, ведення судово-претензійної роботи, зберігання та управління проблемними та заставними активами. Згодом деякі з них після врегулювання проблемної заборгованості можуть набувати статусу інвестиційно привабливих бізнес-активів з чистою історією для вкладення коштів міжнародних та українських інвесторів.

«Український ринок проблемних боргів цікавий іноземним фондам, що спеціалізуються на таких інвестиціях. Але їх зупиняють українські особливості — слабкий захист прав кредиторів на рівні законодавства і судової влади. Група Investohills і фонд «Інвестохіллс Хеліантус» запропонували повний цикл супроводу інвестиційно привабливих угод з проблемними боргами: купівля проблемних активів і забезпечення їх збереження, повний юридичний супровід процедур стягнення або врегулювання, інвестиційне консультування та управління отриманими в ході стягнення бізнес-активами», — розповів про цілі створення інвестиційного фонду Андрій Волков, засновник і керуючий партнер Investohills.

Створення в Україні спеціалізованого фонду для роботи з проблемною заборгованістю, що акумулює кошти великих іноземних інвесторів, — це прецедент, що свідчить про трансформацію ринку проблемних боргів у руслі загальносвітової практики роботи з такими активами.

«Ми бачимо великий попит і інтерес іноземних інвесторів з Європейського Союзу і США, що спеціалізуються на інвестиціях в проблемні активи і неліквідні боргові інструменти. Поява спеціалізованого фонду «Інвестохіллс Хеліантус» і його масштаби — кращий індикатор інвестиційної привабливості українського боргового ринку», — прокоментував Андрій Волков.

19 серпня 2020 року фонд «Інвестохіллс Хеліантус» закрив свою першу угоду: ФК «Інвестохіллс Веста» викупила у Фонду гарантування вкладів фізосіб в інтересах Фонду «Інвестохіллс Хеліантус» портфель проблемних активів банків «ВТБ», «Родовід» та «Фінансова Ініціатива» на суму 1,314 млрд грн.

Фінансова група Investohills — найбільший оператор українського боргового ринку, що спеціалізується на врегулюванні проблемної кредитної заборгованості та операціях з проблемними активами в корпоративному і роздрібному сегментах.

«Інвестохіллс» працює на ринку проблемних активів з 2010 року. У 2011 група здійснила першу в Україні операцію з купівлі портфеля проблемних іпотек в «Укрсиббанку» номіналом 650 млн дол. У 2018 «Інвестохіллс» купила перший портфель проблемних корпоративних кредитів проданий ФГВФО номіналом понад 4 млрд грн. За підсумками 2019 року група «Інвестохіллс» викупила понад 50% проблемної заборгованості на аукціонах ФГВФО, в тому числі найбільшу угоду за всю історію торгів ФГВФО, купивши проблемний портфель банків «Фінанси та кредит» і «Дельта Банк» майже за 1 млрд грн.

Портфель активів групи Investohills перевищує 65 млрд грн, а чисельність в її структурах профільних фахівців з питань судового та позасудового врегулювання боргів перевищує 400 осіб.