ФК «Інвестохіллс Веста» у Верховному суді виграла процес щодо визнання угоди з продажу боржником акцій АТ «Київмедпрепарат» та АТ «Галичфарм» недійсною

Юристам фінансової компанії «Інвестохіллс Веста» вдалося домогтися успіху у визнанні недійсною угоди купівлі/продажу акцій акціонерних товариств «Київмедпрепарат» і «Галичфарм».

Нагадаємо, що «Інвестохіллс Веста» в кінці 2019 року придбала пул активів, куди входили права вимоги за рядом кредитних договорів, укладених Банком «Фінанси і Кредит».

Боржник ТОВ «Нафтохімімпекс» був фінансовим поручителем за кредитом ТОВ «Науково-виробничого підприємства «Атол», що входить у сферу контролю колишнього голови і власника банку Костянтина Жеваго і спеціалізується на видобутку природного газу.

Актив у вигляді акцій був проданий боржником виключно з метою ухилення від виконання грошових зобов’язань, не був заставним і обтяженим правами третіх осіб. Кредит фактично не був спочатку забезпечений високоліквідним майном і зовні виглядав як безперспективний кейс. Заборгованість становила понад 200 млн грн.

В результаті грамотного опрацювання стратегії, аналізу, оцінки та забезпечення правової позиції в судових тяжбах, ФК «Інвестохіллс Веста» домоглася правомірного визнання угоди купівлі-продажу акцій недійсною, таким чином забезпечивши можливість повернення активів у власність боржника та погашення заборгованості за рахунок ліквідних активів.