«Інвестохіллс Веста» звернулася до суду з власними кредиторськими вимогами до «Край Проперті»

ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» звернулося до суду з власними кредиторськими вимогами до ДП «Край Проперті» в справі про банкрутство боржника. Однак самим боржником було подано скаргу на рішення суду щодо відкриття відносно нього провадження про банкрутство.

Нагадаємо, провадження у справі № 910/21899/21 про банкрутство ДП «Край Проперті» (ідентифікаційний код 24365189) було відкрито Ухвалою Господарського суду м. Києва від 31 травня 2022 року.

Відповідне провадження у справі було ініційовано ГУ ДПС у м. Києві, оскільки «Край Проперті» неспроможне сплатити борг у розміні 3,9 млн грн.

Тут варто зазначити, що згідно відомостей YouControl, ДП «Край Проперті» входить в групу компаній «Мілкіленд-Україна», що належить скандальному олігарху Анатолію Юркевичу. Більше того, прямими бенефіціарами цієї ж компанії до вересня 2020 року були Анатолій Юркевич та його мати Ольга Юркевич.

З кінця вересня 2020 року, згідно відомостей ЄДР, кінцевим бенефіціаром ДП «Край Проперті» є Олексій Каргополов, бувший в.о. голови правління ПАТ «Український професійний банк», якого теж пов’язують з групою компаній «Мілкіленд-Україна».

Окрім ГУ ДПС у м. Києві свої грошові вимоги до «Край Проперті» заявили АТ «Міжнародний резервний банк» (той же ПАО «Сбербанк» після перейменування) на суму 3,6 млд грн та ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста», як правонаступник ПАТ «УПБ», на суму 128,8 млн грн.

Щодо останнього важливо відмітити: як встановлено з судових рішень по справах №910/6980/17, №910/6980/17 та №910/10787/16, Юркевич та пов’язані з ним компанії ще починаючи з 2015 року намагались домогтись ухилення від виконання «Край Проперті» кредитного зобов’язання перед банком.

Так, не дивлячись на діючі заборони Національного банку в день віднесення ПАТ «УПБ» до категорії неплатоспроможних та введення тимчасової адміністрації в банку, за рішенням Олексія Каргополова як в.о. голови правління ПАТ «УПБ», 28 травня 2015 року між ПАТ «УПБ» та ТОВ «ФК «Аурум Фінанс» укладено договір про відступлення прав вимоги до ДП «Край Проперті» та інших компаній з даної структури.

А за менше ніж два місяці ТОВ «ФК «Аурум Фінанс» відступає таке право вимоги  на користь ТОВ «КУА «Практика», що також пов’язують з Анатолієм Юркевичем.

В послідуючому, уже за управління неплатоспроможним банком Фондом гарантування вкладів фізичних осіб було встановлено, що Договір про відступлення права вимоги від 28 травня 2015 року, укладений з ТОВ «ФК «Аурум Фінанс», – є нікчемним у відповідності до закону.

Саме обставини нікчемності вказаного договору відступлення права вимоги та наявна непогашена заборгованість стали підставою ухвалення в судовому порядку рішення щодо стягнення з ДП «Край Проперті» та ще кількох пов’язаних компаній заборгованості на загальну суму $2 365 038, 66 та 2 332 461, 07 євро на користь ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» як належного правонаступника банку.

Як повідомив ФГВФО, 12 жовтня в системі Prozorro.Продажі відбудеться аукціон з продажу активів МР Банку/Сбербанку – в т.ч.

– нежилого будинку-громадського центру, площею 28 539,5 кв.м, що знаходиться за адресою м. Київ, проспект Глушкова Академіка, 13-Б (ТРЦ «Магелан»). Будівля торгівельного центру розміщується у пішій доступності до станції метро «Теремки» та на перетині ключових транспортних магістралей – Одеської траси та Кільцевої дороги.

– права вимоги за двома кредитними договорами, що укладені з юридичною особою та дебіторська заборгованість. У забезпечення за кредитними договорами оформлено технологічне обладнання, зокрема для переробки молока, права вимоги на отримання виручки/товарів та фінансова порука.

– майнового комплексу, площею 13 041,3 кв.м, що знаходиться за адресою Хмельницька обл., Славутський р-н., с. Крупець, вул. Хмельницького Б., 45 та системи охоронно тривожної сигналізації.

Початкова ціна реалізації лота №G18N021304 – 3,16 млрд грн.