Юристи ФК «Інвестохіллс Веста» роблять черговий внесок у розвиток єдиної правозастосовчої практики за нікчемними угодами.

27.05.2021 року в результаті формування правової позиції юристами компанії була поставлена під сумнів практика застосування норм матеріального права, встановлена Об’єднаною палатою Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду від 05.06.2020 року у справі № 920/653/18. Згідно з Постановою Об’єднаної палати – суди не можуть визнавати нікчемними угоди з Банком в стані ліквідації (в яких розрахунки по операціях проведені поза кореспондентським рахунком).

Усталена практика нівелювала можливість застосовувати наслідки нікчемності угод і повертати в ліквідаційну масу банків продане без фактичної оплати майно або права вимоги. (Випадки, коли завдяки внутрішньобанківським бухгалтерським «проводкам» змінюються дані обліку грошових коштів без фактичного внесення вартості угоди на рахунки банку).

Оскільки застосовувані норми обмежували можливість захисту прав кредиторів, юристи компанії «Інвестохіллс Веста» виробили позицію, завдяки якій є ймовірність перегляду сформованої практики щодо нікчемності угод, в яких оплата здійснена всупереч постанови НБУ, не через кореспондентський рахунок. Так справу щодо застосування наслідків нікчемності угод, проведених одним з боржників компанії, для формування правової позиції, було направлено на розгляд у велику Палату Верховного Суду. Досягнутий позитивний результат дає надію на зміни норм правозастосовчої практики. Додатковий інструмент впливу на недобросовісного позичальника – гарантія того, що грошові кошти будуть повернуті вкладникам і кредиторам.