Один із планів «Інвестохіллс» на повоєнний час – консалтинг з питань стягнення збитків від Росії – Андрій Волков

Один із планів групи компаній «Інвестохіллс» на повоєнний час – консалтинг з питань стягнення збитків від російської федерації. Про це в інтерв’ю Delo.ua розповів засновник та керуючий партнер “Інвестохіллс” Андрій Волков.

За його словами, таких кейсів у світі вже є багато. Є приклади навіть в Україні – у зв’язку із нападом РФ 2014 року.

«Наприклад, був прецедент, коли Ощадбанк виграв у Росії суд щодо компенсації своїх збитків, пов’язаних з окупацією Криму та Луганська. Там фігурує сума в межах $1 млрд», – нагадав Андрій Волков.

Фінансист упевнений, що після перемоги України таких кейсів буде набагато більше, адже збитків, пов’язаних із руйнуваннями, також набагато більше. До того ж, набагато більше осіб, які зможуть подавати такі позови. Починаючи з фізосіб, що втратили своє житло, закінчуючи великими компаніями та самою державою Україна. Крім того, до таких позовів буде набагато більше міжнародної уваги.

«Цілком імовірно, створять спеціальний суд або трибунал, який займатиметься виключно цим питанням», – припускає Андрій Волков.

Хорошим стимулом для цих позовів, за його словами, стане і те, що є що стягувати – дуже багато російських активів заарештовано за кордоном. І, швидше за все, між тими, хто цими позовами займатиметься, навіть буде досить висока конкуренція.

«Ми маємо перевагу, оскільки ми можемо консультувати і бізнес, і постраждалих фізосіб. Вже зараз із закордонними партнерами ми обговорюємо можливі кроки і те, що можна зробити, не чекаючи на перемогу», – розповів фінансист.

Також він додав, що оскільки «Інвестохіллс» працює в юриспруденції та сфері фінансів, група має доступ до спеціалізованих інвестиційних фондів, які інвестують у юридичні витрати.

«Допустимо, у вас був завод і під час війни його зруйнували. Ви хочете подати позов та отримати компенсацію. У цьому випадку позиватися за кордоном може бути по кишені далеко не кожному потерпілому. Такі фонди вирішують такі питання, а у нас до таких партнерів є доступ, – пояснив бізнесмен. – Потрібно враховувати, що держава – механізм дуже неповороткий, тому самому все зробити може бути досить складно. Тому наша роль – допомогти в цьому максимально».