«Інвестохіллс Веста» ставить крапку у справі МПП «Галакс»

У 2012 році б/ц «Галакс» – будівля, розташована в центрі м. Маріуполя, незаконно виведена з власності підприємства-банкрута МПП «Галакс».

04.08.2020 за рішенням Господарського суду Донецької області / справа про банкрутство №5006 / 27 / 69б/ 2012 МПП «Галакс»/, анульовано результати аукціону від 11.07.2012, в ході якого було незаконно реалізовано нежитлове нерухоме майно загальною площею 3527,3 кв. м., (осн. А-4 прибуд. А3-1), фактична адреса: Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Нільсена Архітектора, 60. (застар. Енгельса)

Майно витребувано на користь МПП «Галакс» у незаконного власника – ТОВ «Спецторгобладнання».

15.12.2020 Східний апеляційний господарський суд (Харків) відхилив апеляційні скарги ТОВ «Спецторгобладнання» та ПП «Димитріус». Рішення Господарського суду Донецької області від 04.08.2020 визнано законним і залишено без змін.

19.05.2021 Верховний Суд у складі Касаційного господарського суду визнав законність попередніх рішень у справі та постановив: залишити без змін рішення всіх попередніх інстанцій.

Раніше, судами попередніх інстанцій, надалі, Верховним Судом: встановлено факт неправомірного вилучення майна (б/ц «Галакс») з власності підприємства-банкрута. Істотної шкоди банкруту і його кредиторам завдано в результаті незаконних дій попереднього ліквідатора, який без відома власника здійснив безоплатне відчуження власності через аукціон з грубими порушеннями в ході проведення процедури.

У Верховному Суді уповноважений ліквідатор банкрута – ФК «Інвестохіллс Веста» – аргументував версію: умисної бездіяльності колишнього ліквідатора, який не вжив належних заходів для повернення майна у власність підприємства-банкрута.

Верховний Суд погодився з аргументами позивача і визнав поважними причини неможливості своєчасного звернення до суду з позовом «про визнання недійсним аукціону», що позбавило можливості банкрута задовольнити грошові вимоги «Інвестохіллс Веста» та інших кредиторів.