СБУ блокує роботу волонтерського Центру з надання допомоги ВПО «Інвестохіллс» в Запоріжжі

Служба безпеки України блокує роботу волонтерського Центру з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам «Інвестохіллс» (Центр) у Запоріжжі. З її подачі Державна фіскальна служба фінансового моніторингу України заблокувала рахунки Центру в обслуговуючих банках. Це зупинило видаткові операції та поставило під загрозу роботу об’єкту, в якому на сьогоднішній день знайшли безкоштовний прихисток понад 100 біженців з Маріуполя та інших міст України, що були захоплені російськими військами чи в яких ведуться активні бойові дії.

Група компаній «Інвестохіллс» долучилася до підтримки армії та надання гуманітарної допомоги постраждалим з перших днів війни. За пʼять місяців група реалізувала низку проєктів, у тому числі за власний кошт створила та підтримує функціонування Центру допомоги для біженців, які втратили усе у війні, шукають прихисток та потребують допомоги. На сьогодні у Центрі знаходяться 110 осіб, з яких 25 – діти..

Водночас 14 липня 2022 року до офісного приміщення у м. Києві, де працює ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста», яка виступила ініціатором створення Центру (надала та облаштувала для його потреб свою офісну споруду у Запоріжжі) прибули співробітники СБУ під головуванням слідчого В. Литвина для проведення обшуку. Підстава – ухвала слідчого судді Н. Зубачик Галицького районного суду м. Львова.

Ще восени 2021 року СБУ ініціювало надумане кримінальне провадження – слідчі звинувачують Міжнародний інвестиційний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» та групу компаній «Інвестохіллс», до якої  входить ФК «Інвестохіллс Веста», у нанесенні шкоди обороноздатності та економічній безпеці України. Тобто, просто напередодні війни з росією СБУ займалося не пошуком шпигунів та зрадників, а тим, що «кошмарило бізнес».

Сьогодні ж, коли йде війна, гинуть українські воїни та страждають звичайні люди понад 50 співробітників СБУ не знайшли більш нагальної справи, ніж увірватися вночі до офісу комерційного підприємства та шукати там держзраду.

Як раніше заявили у фонді «Інвестохіллс Хеліантус» з приводу цього кримінального провадження та «масок-шоу», яке влаштували у офісах групи компаній «Інвестохіллс», «абсурдність та непрофесіоналізм слідчих СБУ та прокурорів Офісу генпрокурора у даній справі вийшли не тільки за межі юридичних правил, а й перейшли всі можливі грані здорового глузду». Слідчі намагаються інкримінувати компаніям,  які займаються викупом проблемних банківських активів (NPL), те, що вони у 2020-2021 роках розпочали низку судових процесів з приводу погашення простроченої заборгованості підприємствами, які пов’язані з колишніми власникам збанкрутілих банків.

У ході протиправного обшуку, який здійснювався 14 липня, були вилучені документи з фінансово-господарської діяльності, печатки та статутні документи, у тому числі й ТОВ «Рекорд Деволопмент» – юридичної особи з групи «Інвестохіллс», на балансі якої утримується Центр допомоги у Запоріжжі. А Держфінмоніторинг за заявою СБУ взагалі заблокував рахунки Центру, що призвело до неспроможності компанії сплачувати за світло та воду для біженців й може повернути людей до стану, ніби то вони знов знаходяться на окупованих територіях. І все це буде наслідком безглуздого свавілля СБУ, яка під час війни займається вирішенням комерційних питань за рахунок простих людей, а мала би боронити державу!

Важливо згадати, що з моменту створення Центр допомоги «Інвестохіллс» підтримують найвідоміші благодійні фонди України, соціальні служби міста Запоріжжя, знамениті спортсмени та культурні діячі, які регулярно відвідують заклад з метою моральної підтримки його мешканців. Дякуючи їм, про центр дізнається велика кількість біженців, кількість місць для розміщення яких постійно зростає. Тож заблокувати роботу закладу саме зараз – це верх безвідповідальності та байдужості до чужого горя.

Зазначимо, що Центр допомоги «Інвестохіллс» – не єдиний достатньо масштабний волонтерський проєкт групи компаній. «Інвестохіллс» також надала допомогу у релокації виробничих потужностей відомого виробника бронежилетів – компанії «Темп-3000».

Загалом з початку війни група компаній надала фінансову та благодійну допомогу на суму понад 35 млн грн. Наступним її кроком стане допомога українському бізнесу у поверненні збитків, завданих російською військовою агресією, у тому числі відстоювання інтересів компаній у іноземних та міжнародних судах.

Тому досить дивно сьогодні спостерігати за «масками-шоу» СБУ та чути звинувачення у державній зраді на адресу групи компаній, яка, як і багато інших представників бізнесу, докладає усіх можливих зусиль, щоб наблизити перемогу України над російськими загарбниками.

«На нашу думку, замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки та протидіяти російській агресії, окремі представники силових структур демонструють ознаки корупційної діяльності та переслідують бізнес на замовлення олігархів. Низка так званих бізнесменів під прикриттям війни намагається позбутися боргів перед державою та повернути контроль над своїми колишніми підприємствами, які самі ж довели до банкрутства. Та, на жаль, від цього потерпає не тільки економіка держави, але й звичайні громадяни України, які потребують невідкладної допомоги», – констатує засновник та керуючий партнер ГК «Інвестохіллс» Андрій Волков.