Верховний Суд визнав борг “Нафтохімімпекс” перед “Інвестохіллс» на 197 млн грн

28 жовтня 2021 року Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ТОВ “Хімреактив” та залишив без змін постанову Північного апеляційного госпсуду від 24.06.2021 й ухвалу Госпсуду м. Києва від 07.04.2021, якими в межах справи №910/3559/21 про банкрутство ТОВ “Нафтохімімпекс” були визнані кредиторські вимоги ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” на суму 197 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” викупило у ФГВФО борг ТОВ “Нафтохімімпекс” перед збанкрутілим банком “Фінанси та кредит” (належав Костянтину Жеваго).

За даними НБУ, ТОВ “Нафтохімімпекс” (як, до речі, і ТОВ “Хімреактив”) фігурувало в структурі власності банку “Фінанси та кредит” як один з акціонерів ПАТ “Київмедпрепарат” (знову ж таки “імені” Жеваго).

Додамо, що в 2016-2019 роках Ощадбанк у рахунок погашення заборгованості жевагівського “АвтоКрАЗа” на 899 млн відсудив акції ПАТ “Полтавський автоагрегатний завод”, ПАТ “Токмацький ковальсько-штампувальний завод”, ПАТ “Херсонський завод карданних валів”, ПАТ “Сімферопольський завод авторулів”, ПАТ “Кам`янець-Подільськавтоагрегат”, які належали ТОВ “Нафтохімімпекс” та низці інших структур, близьких до Жеваго.

28 липня 2021 року Госпсуд м. Києва в рамках справи №917/814/16 про банкрутство ПрАТ “АвтоКрАЗ” задовольнив заяву ТОВ “ФК “Інвестохіллс Веста” та визнав цю фінкомпанію правонаступником банку “Фінанси та кредит” у частині вимог до ПрАТ “АвтоКрАЗ” як заставодавця ПрАТ “Токмацький ковальсько-штамповальний завод” за кредитними договорами на 439,6 млн грн.

Права кредитної вимоги ТОВ “ФК “Інвестохіллс Веста” набуло, придбавши в листопаді 2019 року у ФГВФО пул активів трьох банків-банкрутів, у т.ч. банку “Фінанси та кредит”.

Ліквідатор банку “Фінанси та кредит” заявляв про вимоги до ПрАТ “АвтоКрАЗ” на 5,13 млрд грн. Частина з них – це відступлені для “Інвестохіллс Веста” борги ПрАТ “Токмацький ковальсько-штамповальний завод”, заставодавцем по яким було ПрАТ “АвтоКрАЗ”.

У держреєстрі бенефіціаром згаданого вище ТОВ “Нафтохімімпекс” вказаний Р.Дж. Дарст (США).